Co je to Workship

Dobrovolnická brigáda Workship je akce určená mladým lidem od 18 do 35 let, která každoročně probíhá na území severního Plzeňska, zejména v přilehlém okolí obcí Manětín, Nečtiny a Plasy.

Asi šedesát dobrovolníků zejména z Česka společně tráví týden plný manuální práce, sdílení ve společenství a také kulturních akcí, které jsou pořádány pro účastníky Workshipu i širokou veřejnost.

Hlavním cílem této akce je především pomoc určena těm, kteří ji nejvíce potřebují. Tedy například starším a nemohoucím lidem, lidem ze sociálně slabších vrstev nebo rodinám s dětmi. Pomoc může dále směřovat k obcím či farnostem. Dalším neméně důležitým bodem je také vzájemné setkání mladých lidí za účelem šíření radosti, rozvíjení mezilidských vztahů jak v samotném společenství účastníků, tak mezi těmi, u kterých dobrovolníci pomáhají, a dalšími občany obcí.

Chceš se taky připojit? Pak neváhej a přihlas se v sekci Přihláška – místa jsou omezená!!! Účastnický poplatek (zejména příspěvek na stravu…) je 500 Kč pro studenty a 650 Kč pro pracující  (100 Kč sleva pro přihlášené do konce června 2020)

Workship tradicí navazuje na akci SummerJob, kterou organizují mladí z hnutí Fokoláre.

Informace pro média

Tiskovou zprávu o Workshipu pro rok 2018 naleznete zde.