Protože sdílením radost roste…

Asi se vám zdá, že už je to dlouho, co jsme si na Workshipu mávali kapesníčky, už se stalo tolik dalších věcí. Ale snad i po takové době je pořád na co vzpomínat a možná, že si spoustu věcí uvědomujeme až zpětně. Co tedy znamenal Workship pro některé z nás, kdo jsme byli v týmu čtěte zde, a co pro účastníky najdete v pokračování článku.


Letošní Workship byl opět úžasný!!!
Prakticky už od konce loňského jsem se těšil na ten letošní, protože jsem věděl, že mě čeká další nezapomenutelný týden. Ve chvíli, kdy se mi povedlo způsobit si ten hloupý úraz ruky, hrozně jsem se bál, že jsem si tím odpískal celý Workship. Bylo mi jako bych dostal absťák. Po tom, co jste mě ujistili, že budu určitě platný, jsem se trochu uklidnil a s drobným pocitem nejistoty přece jenom dorazil. Díky fantastické práci organizačního týmu jsem se mohl účastnit téměř všeho jako plnohodnotný účastník a pocit nejistoty rychle zmizel. Za to jsem Vám všem moc vděčný a patří Vám veliký dík. Tomáš H.

Workship pro mě znamenal výrazné duchovní povzbuzení na nepomíjející cestě lásky, po které nejen s workshipáky tak rád kráčím.
Workship je pro mě současně jedna velká lekce, která mě učí vřelosti, vlídnosti, nezištnosti a
otevřenosti – a že těch lekcí potřebuji. Mohu se od Vás všech tolik přiučit. Díky za ni!
Workship je tudíž i lékem, který tak účinně přemáhá mou pýchu a domýšlivost. Kéž jeho účinky nepominou.
Workship pro mě dál znamená možnost být týden s takovými lidmi, se kterými chci skutečně trávit svůj čas – tj. s těmi, kteří se snaží nezištně myslet na druhé a v rámci toho si dokážou něco odepřít, zapřít sami sebe – ať formou práce či vlídného slova. Být s lidmi, kteří touží být lepšími lidmi.
V souhrnu vnímám Workship jako vzácný poklad, světlo či požehnání, které se pokouší ovládnout svět láskou a pravdou, nikoli chamtivostí, ješitností a tvrdostí.
Nesmírně oceňuji úsilí všech, kteří umožňuji tak zábavným, radostným a milosrdným způsobem konání tak smysluplné akce jako je Workship. Díky za to! Viktor L.

Workship jsem si moc užila. Byl plný milých setkání, legrace, Boží přítomnosti a práce, která
spojuje (národy) :). Chtěla bych moc poděkovat všem organizátorům, že jste to pro nás tak hezky všechno připravili. Na Workship jsem přijela trošku nervózní a s obavou, jak zvládnu celý ten týden s úplně cizími lidmi. Byla jsem mile překvapena hned po příjezdu vaším vřelým uvítáním a hned druhý den jsem se na Workshipu cítila jako doma. Workship je akce, kde Bůh skutečně žije. Díky za vše! Káťa S.

Pro mě byl Workship velmi speciální zážitek. Hodně na mě zapůsobila přívětivost a otevřenost všech lidí. Moje očekávání nebyla velká, protože jsem o tom předtím neslyšela mnoho, a ani jsem si pod tím nedokázala mnoho představit. Ale především společná práce s různými lidmi mě hodně zformovala. Předtím jsem je skoro neznala, ale ihned jsem se v jejich přítomnosti cítila dobře. Vyrostli jsme společně v jednu malou rodinu. Také lidé, kterým jsem pomáhali, ve mně zanechali přetrvávající dojem. Měla jsem dobrý pocit, z toho, že jim můžu pomáhat. I když to, co potřebovali, bylo někdy jen popovídání. Pocit, který mi to dalo, je nepopsatelný. Doufám, že u toho budu moci příští rok a snad i ty další být znovu, že naše malá rodina poroste, a tím také počet lidí, kterým budeme moci pomáhat! Lili L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ročník 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *