Sobota

Letos s námi je na přípravném týdnu André, scholastik z Německa, který momentálně studuje v Římě. Takto shrnuje celý týden:

Workship will gut vorbereitet werden…

In diesem Jahr durfte ich an der Vorbereitungswoche für das Workship 2018 teilnehmen. Als ich am Sonntagabend gemeinsam mit frater Christian in der Kommunität in Plasy ankam, da war unser Team noch sehr beschaulich, doch das sollte sich im Laufe der Woche ändern, sodass wir mittlerweile schon über fünfzehn Teamer sind, die Workship vorbereiten. Die Woche war vor allem von viel Arbeit vor dem Computer geprägt, doch auch Anrufe und Einkäufe mussten getätigt werden. Jeder Tag begann mit dem Morgengebet und einem persönlichen Impuls eines Mitbruders. Klar, dass wir auch jeden Tag eine Heilige Messe feierten und am Donnerstagabend ergab sich sogar ein spontaner Lobpreisabend. Eine Woche, in der wir wieder täglich versuchten den Satz aus dem Johannesevangelium: „Es gibt keine größere Liebe, als wenn einer sein Leben für seine Freunde hingibt“ (Joh 15,13) in unserem Leben ein Stück mehr Wirklichkeit werden zu lassen.

Für mich persönlich war es eine schöne Erfahrung. Manchmal guckte ich eher etwas fragend in die Runde, denn leider beschränkt sich mein Tschechisch auf „Guten Morgen“, das „Vater Unser“ und „hov…“. Doch sobald jemand mein fragendes Gesicht entdeckte, wurde geich alles auf Deutsch, Englisch oder Italienisch übersetzt. Wenn sind eben doch immer eine internationale Gemeinschaft! Es war mal wieder eine sehr oblatische Woche! Workship ist gut vorbereitet. Es kann losgehen!

Workship je třeba dobře připravit …

V letošním roce jsem se směl zúčastnit přípravného týdne Workshipu 2018. Když jsem dorazil v neděli večer spolu s bratrem Christianem do komunity v Plasích, byl náš tým ještě velmi poklidný, ale to se mělo během týdne změnit, mezitím se nás sešlo více než patnáct v týmu, který připravují Workship. Celý týden byl většinou ve znamení práce před počítačem, ale také se musely vyřídit nekonečné seznamy nákupů a telefonátů. Každý den začínal ranní modlitbou a osobním impulsem od spolubratra. Samozřejmě se také každý den slavila mše svatá a ve čtvrtek byl dokonce i spontánní večer chval. Týden, ve kterém jsme se opět pokusili, aby se stala věta z Janova evangelia: „Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele.“(Jan 15,13) v našem životě o trochu víc opravdovější.

Pro mě osobně to byla krásná zkušenost. Někdy jsem se díval trochu tázavě na ostatní kolem mě, protože bohužel moje slovní zásoba českého jazyka je omezena na „Dobré ráno“, „Otče náš“ a „hov…“. Ale jakmile někdo zahlédl můj tázavý výraz, všechno bylo okamžitě přeloženo do němčiny, angličtiny nebo italštiny. Vždyť jsem přeci mezinárodní společenství! Opět to byl velmi oblátský týden! Workship je dobře připravený. Může začít!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ročník 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *