Workship 2016: přípravy v plném proudu!

Setkání, učení se spolupráci a rozvíjení mezilidských vztahů skrze manuální práci a nezištnou pomoc konkrétním potřebným. To jsou hlavní atributy Workshipu – dobrovolnické brigády, která je od roku 2013 každoročně pořádána na území severního Plzeňska. Myšlenkou navazuje na projekt SummerJob, který se v této oblasti konal v předchozích letech. Během své existence se však Workship vyvinul ve zcela samostatný a ojedinělý koncept, kdy se dobrovolnická činnost spojuje s činností evangelizační. S každým dalším ročníkem se postupně zvyšoval počet účastníků, rostlo povědomí o akci samotné a dávno přesáhlo hranice plzeňské diecéze. Mezi mladými dobrovolníky se pravidelně objevují nejen zástupci z území celého Česka, ale také ze Slovenska a od loňska i z Německa.

Pokračování

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ročník 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.