Workship: čas příhodný, čas spásy

Nebyl to jen další, už čtvrtý, ročník Workshipu, byl to čas příhodný, čas milosti, čas spásy. Když se během nedělního odpoledne (21. srpna) a pondělního rána sjíždělo do Manětína z různých koutů Česka, ale i ze Slovenska a Německa 62 účastníků letošní dobrovolnické brigády Workship, kterou každoročně pořádá společenství oblátské mládeže OMIGang spolu s plaskou komunitou misionářů oblátů, bylo všem jasné, že letos to bude nářez, že to letos bude událost! Hned od samého počátku se vytvářelo silné a hluboké mezinárodní společenství, kde se úplně přirozeně a se spontánností vlastní mladým lidem hroutily všechny bariéry a hranice, které se obvykle mezi odlišné národy, kultury, věkové skupiny, různá sociální postavení, životní zkušenosti i cesty víry staví. Tam už opravdu nebyl ani Žid ani Řek, ani otrok ani člověk svobodný, ani obřezaný nebo neobřezaný… ale všichni byli jedno v Kristu Ježíši. Pokračování

Příspěvek byl publikován v rubrice Ročník 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *