Workship je ten nej…

Co se členům týmu vybaví, když se řekne: Workship je pro mě osobně ten/ta/to nej-…?

14064186_1191434890878045_6159171907587343409_n

Karlíček, omi: Workship je pro mě osobně to nejnapínavější divadlo tohoto léta (aspoň co se přípravy týče, když se tak rozhlédnu kolem sebe).
Melánka: Workship je pre mňa osobne časom služby potrebným a príležitosťou mnohých vzájomných stretnutí.
Kačka: Workship je pro mě osobně ten nejočekávanější a přitom ten nejpřekvapivější a nejneuvěřitelnější týden každého roku.
Liduška: Workship je pro mě osobně jedna z největších výzev, kterým se těžko odolává.
Štěpánka: Workship je pro mě osobně ta nejpěknější příležitost k setkání s novými lidmi a kamarády, se kterými můžu smysluplně trávit čas.
Kája: Workship je pro mě osobně zatím ta nejočekávanější a nejzáhadnější akce léta, které mě nenechává klidnou. Těším se!
Káťa: Workship je pro mě osobně ten nejlépe využitý čas, kde mohu jednoduchou formou svědčit o Kristu a zakoušet Boží přítomnost v každé maličkosti.
Kuba K.: Workship je pro mě osobně ta nej seznamka!
Vašek: Workship je pro mě osobně ten nejzajímavější projekt, na kterém jsem kdy spolupracoval.
Zuzka: Workship je pro mě osobně tou nejzázračnější událostí roku… pracuju tam, a ještě mě to baví.
Míra: Workship pro mě nejvíc charakterizuje spojení „naprosto neuvěřitelný“: 70 lidí obětuje svůj volný čas a prostředky, aby mohli týden dřít jako koně bez nároku na odměnu.
Jana: Workship je pro mě osobně nejsmysluplněji strávený čas z prázdnin.
Kuba P.: Workship je pro mě osobně ta nejlepší možnost udělat něco pro ostatní.
Martina: Workship je pro mě osobně ta největší radost z krásných mladých lidí.
Vlastimil, omi: Workship je pro mě osobně to nej setkání s úžasnýma lidma, počátek mnoha přátelství a taky silné zakoušení živého Pána mezi námi. Prostě jednou zažiješ, a už nemůžeš jinak.

A jak přípravu Workshipu prožívají dva nováčci?
Loňský rok jsme poprvé jely na Workship, aniž bychom věděly, do čeho se to přesně pouštíme. Mile nás překvapilo, v jakém duchu se celá akce nese. Ohromila nás nejen nádherná atmosféra setkání s tolika lidmi, ale také skvělá organizace. To jsme ještě netušily, že se na tom všem za několik měsíců budeme podílet.
Máme teď jiný pohled. Vidíme za oponu, můžeme spoustu věcí ovlivnit. Leží na nás větší zodpovědnost. Užíváme si svobody, ale zároveň jsme svázány povinnostmi, které jsme jako účastnice neměly. Workship je projekt, ve kterém vidíme smysl. Proto jsme vděčné, že se na něm můžeme takto podílet. Nejen že to něco přináší stovkám druhých lidí, ale těžíme z toho i my.
Přípravný týden je teď pro nás důležitou součástí. Jsme překvapeny, kolik toho tým musí dělat. Nejde nám při tom o lidskou dokonalost a preciznost, ale o dokonalost Boží. Jde nám o to, abychom pracovali společně s láskou a trpělivostí, navzájem si naslouchali a respektovali odlišné názory.
To, že pracujeme dohromady v jedné místnosti, společně si rozdáváme úkoly a spolu je pak plníme, je pro nás povzbuzením v tom, že to není náš soukromý projekt, ale že se na Workshipu podílíme všichni. Kolikrát nevíme, co máme dělat, ve Wordu nám padají okna a mažou se nám dokumenty, ale máme jistotu, že v tom nejsme sami, že vedle sedí někdo, komu se děje to samé, nebo kdo má zkušenosti a poradí. Jana a Štěpánka

Příspěvek byl publikován v rubrice Ročník 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.